Po dobrém poločase přišel ve druhém políček

Pořádně výstražné napomenutí před blížícím se play off dostali futsalisté FK Chrudim v zápase předposledního kola 1. Futsal ligy na půdě Helasu Brno. Po slušně odehrané první půli a poklidném vedení 2:0 totiž ve druhé jakoby „vypadli z role“, dovolili soupeři vyrovnat a nakonec ještě mohli být rádi za bod.

1. Futsal liga, 21. kolo, 24. 2. 2023,

Helas Brno

2:2
(0:2)
31. Lukšija (Havel), 38. Havel (Cupák) - 14. Everton, 17. P. Drozd (Slováček)
Helas Brno: Klímek (Mykytjuk) – Havel, Matejov, Zdráhal, Lukšija – Cupák, Poul, Danko, Doubravský, Petrásek
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Koudelka, D. Drozd, Slováček, P. Drozd – Everton, Doša, Capinha, Torres – Radovanovič, Balog, Mareš

Chrudimští nastoupili do utkání s uzdraveným Torresem, zato bez novice Petta, který jen fandil týmu na střídačce. Zápas začal oboustranně opatrně, a tak v úvodu stojí za zaznamenání jen sympatické střely z dálky Slováčka, resp. na druhé straně Doubravského, se kterými si ale oba gólmani bez problémů poradili. V 5. minutě vystihl Torres rozehrávku brankáře Klímka, míč se však od jeho sálovky odrazil do výšky a k dorážce do prázdné se již hostující útočník nedostal. Přesto začali svěřenci trenéra Condeho zvyšovat tempo své hry a v 9. minutě byli blízko ke vstřelení první branky, nástřel Davida Drozda ale skončil jen na tyči. Pak se několikrát vyznamenal Klímek, aby v 11. minutě málem uhodilo na druhé straně, když musel Dudu „na zem“ hasit šanci Cupáka.

Jinak byl ale v neustálé permanenci brněnský strážce svatyně, na kterého vyzrál až ve 14. minutě z přímého kopu Everton. Na vedení soupeře ihned odpověděl Helas hrou bez brankáře a za minutu mohl vyrovnat, Cupák však orazítkoval jen brankovou konstrukci. V 16. minutě ale Jihomoravané propadli a střelu Koudelky zneškodnil až na poslední chvíli v návleku hrající Doubravský. O minutu později již hosté další zaváhání soupeře v power play potrestali, úspěšným střelcem byl Pavel Drozd. Tím hra Helasu bez gólmana skončila a na poločasovém skóre 0:2 už nic nezměnilo ani pět jeho akumulovaných faulů, ani gól vstřelený těsně po zaznění klaksonu.

Druhá půle začala gólovou střelou Evertona, kterou ale Capinha nechtěně vykopl z branky. Pak hra plynula v rychlém tempu za mírné převahy hostů, avšak bez větších příležitostí. Tu opravdu loženou měl až ve 29. minutě po zaběhnutí za obranu Everton, obloučkem však přehodil nejen Klímka, ale i břevno. V té době vůbec nic nenasvědčovalo blížícímu se dramatu. Jenže o dvě minuty později vyplul na levém křídle nečekaně osamocený Lukšija a přízemní střelou vsítil kontaktní gól Brna. Vrátit poklidně vedení mohl hostům po půlminutě David Drozd, jeho nádherná rána po rozehraném autu však skončila jen na tyči již překonaného Klímka. A že nebylo tomuto chrudimskému ostrostřelci v pátek dáno potvrdila i 34. minuta, v níž potřetí v zápase nastřelil v dobré pozici tyč! Domácí vycítili šanci, čtyři minuty před koncem sáhli opět ke hře bez brankáře a po chvilce přesnou střelou k tyči vyrovnal Havel – 2:2. S tím se pochopitelně nechtěli Chrudimští smířit, snažili se soupeře zatlačit s cílem strhnout vedení opět na svoji stranu, dokonce přistoupili i k power play, ale s vidinou nečekaného úspěchu bojující Helas už jim to nedovolil. A naopak mohlo být pro hosty ještě hůř, když 17 vteřin před koncem po ztrátě míče střílel Zdráhal z půlky hřiště na prázdnou klec, naštěstí ji těsně netrefil.

Nečekaná ztráta dvou bodů společně s jasnou výhrou Plzně nad sestupujícím Ústím nad Labem 16:1 tak pravděpodobně rozhodla o tom, že vítězem základní části se stane Interobal. Ale stále to není stoprocentní!

1. Futsal ligu teď čeká týdenní reprezentační přestávka, v níž se bude dohrávat kvalifikace mistrovství světa. Náš výběr v ní ve středu 8. března sehraje veledůležitý mač v Bosně. Poslední kolo základní části je pak na programu 13.-14. března 2023 a Chrudimští se právě v pondělí 13. 3. od 20:10 hod. utkají před zraky televizních kamer doma s pražskou Spartou.

autor: Radek Pecina, zdroj fotek: Helas Brno

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23