Postup do čtvrtfinále okořenilo 15 gólů

Futsalisté FK Chrudim zahájili cestu za obhajobou vítězství v Poháru SFČR ve Světlé nad Sázavou, kde hraje své zápasy druholigová Chotěboř. O postupujícím nebylo pochyb, střetnutí bylo jen otázkou skóre.

Pohár SFČR, osmifinále, 6. 9. 2022,

FK Boca Chotěboř

FK Chrudim

0:15
(0:8)
Branky: 8. P. Drozd (D. Drozd), 9. Max (Šejvl), 9. Max (Šejvl), 14. Capinha, 15. P. Drozd (D. Drozd), 15. D. Drozd (Capinha), 18. Balog (Mareš), 20. Capinha (D. Drozd), 22. Capinha (Mareš), 24. Radovanovič (Max), 29. Balog (Mareš), 33. Torres (Doša), 37. Doša (Torres), 38. Mareš (D. Drozd), 40. D. Drozd (Balog). Rozhodčí: Rygl, Kliner. Bez karet.
FK Boca Chotěboř: Benc – Staněk, J. Novotný, Klimeš, Fiedler, Koutný, Šimon, Dočekal, P. Novotný, Klement
FK Chrudim: Javorski (Dudu) – Mareš, Šejvl, Balog, Max – Capinha, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Radovanovič

Komentář

Domácí futsalisté Boca Chotěboř musí hrát svá mistrovská utkání ve Světlé nad Sázavou, neboť jejich hala není schválena pro ligové zápasy. Krásná, dva roky nová sportovní hala ve Světlé jim ale umožňuje skvělý komfort a nám Chrudimským nezbývá než si přát, aby po plánované rekonstrukci zdejší haly měli naši sportovci také takovou…

Již před samotným zápasem se Chotěbořští netajili obavami, aby nedostali od mnohonásobného mistra České republiky velký výprask, neboť jim pro zranění scházelo několik zkušených opor a nastoupit museli junioři. Nicméně utkání začali až nečekaně dobře a již ve druhé minutě likvidoval brankář Javorski krásnou střelu Jana Novotného. O minutu později se na druhé straně zaskvěl i gólman Benc, mimochodem nejlepší hráč Chotěboře, a to při šanci Maxe. V 6. minutě mohl otevřít skóre Capinha, jeho pokus však vykopl z brankové čáry Dočekal. O chvilku později orazítkoval stejný brazilský šutér tyč. Na první gól se tak čekalo do osmé minuty, kdy nejprve běžel Klement úplně sám na brankáře Javorskiho, ten ale svůj tým podržel a z protiútoku se po akci bratra Davida prosadil do prázdné Pavel Drozd. Tím byla klec Bence odčarována a hned za minutu se během 20 vteřin dvakrát prosadil po přihrávkách Šejvla Max (0:3). Od té doby se začalo střetnutí ubírat očekávaným směrem a favorité se do poločasové sirény prosadili ještě pětkrát!

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, obhájci trofeje v pohodovém tempu svého druholigového hostitele nešetřili. Hned zkraje uzavřel svůj hattrick Capinha a desítku načepoval soupeři ve 24. minutě Radovanovič, a to po pouhých pěti vteřinách svého pobytu na palubovce. Boca očividně fyzicky odpadla a její hráči jen většinu času stáli v okolí svého brankoviště a přihlíželi chrudimskému kolotoči. Nakonec se konečné skóre zastavilo na číslovce patnáct.

Naši futsalisté tak postoupili do čtvrtfinále Poháru SFČR a mohou se těšit na losování, které určí, kam naše kroky v dalším kole zamíří. Toto losování se uskuteční po odehrání všech osmi osmifinálových dvojic, když třeba dnes (ve středu) jsou na programu zápasy Jablonec nad Nisou – Olympik Mělník a Žabinští Vlci Brno – Nejzbach Vysoké Mýto.