První semifinále v suchém triku

V nečekaně jednoznačnou záležitost se proměnilo první semifinále play off 1. Futsal ligy mezi FK Chrudim a Slavií Praha. Domácí po skvělém začátku bez problémů zvítězili, navíc s čistým kontem, a v sérii se tak ujali vedení 1:0 na zápasy.

1. Futsal liga, 1. semifinále, 25. 4. 2023, SH Heřmanův Městec

FK Chrudim

SK Slavia Praha

5:0
(3:0)
Branky a nahrávky: 2. Dudu (Slováček), 3. Pett (Torres), 17. D. Drozd (Everton), 25. P. Drozd (D. Drozd), 34. Kubát (Pett)
FK Chrudim: FK Chrudim: Dudu (38. Špánik) – Doša, Slováček, Pett, Torres – Koudelka, Everton, D. Drozd, P. Drozd – Radovanovič, Valadares, Balog, Kubát
SK Slavia Praha: Žežulka (Vondráček) – Homola, Křemen, Havrda, Záruba – Vaktor, Hrdina, Kuchta, Ševčík – Tilinger, Habart, Brychta, Sláma

Komentář

Chrudimští vlétli do utkání jako draci a za prvních dvacet vteřin hry si vypracovali dvě gólové příležitosti, teč Petta ale skončila na tyči a dobrý pokus Slováčka vyřešil brankář Žežulka. V 64. vteřině však již hala vybuchla poprvé nadšením, když přízemní ranou z půlky otevřel skóre nečekaný střelec – gólman Dudu! To ale nebylo vše. Na konci třetí minuty vedli nažhavení domácí již o dvě branky, rychlý brejk zakončil přesnou střelou Pett.

V 7. minutě mohl přidat třetí úspěch po další rychlé akci Pavel Drozd, tentokrát ale na Žežulku nevyzrál. O chvíli později zahrávali Východočeši tři rohové kopy v rychlém sledu za sebou, míč se však v síti nezatřepetal. Přesto byla dominance hostitelů na palubovce jednoznačná a v další velké příležitosti přestřelil Torres odkrytou klec. Když se již zdálo, že Slavisté postupem času vyrovnávají hru, povedlo se Evertonovi skvěle rozehrát rohový kop, po němž stačilo Davidu Drozdovi jen nastavit sálovku – 3:0. V poslední velké šanci prvního poločasu skončila tečovaná střela Evertona těsně vedle.

Také po přestávce byli Chrudimští častěji na míči a ve 24. minutě se dočkali čtvrtého úspěchu. Gólman Dudu rozjel akci, která pokračovala spoluprací bratrů Drozdových, kdy střelu Davida dopravil do sítě patičkou Pavel. Teprve poté dali o sobě poprvé vážněji vědět i hosté, dvě šance Brychty ale Dudovi čisté konto nepokazily. Chvíli nato se na palubovce poprvé objevil novic v chrudimském dresu, Brazilec s rumunským pasem Valadares. Ve 33. minutě se pak zaskvěl jeho spoluhráč Dudu, když vytlačil na roh brejk Havrdy. Snahu hostů o vstřelení čestného úspěchu utnul ve 34. minutě rychlý průnik Petta, který přetavil v pátý gól Kubát. Krátce nato znovu vyzkoušel brankář Dudu ranou z dálky pozornost svého protějška ve slavistické svatyni, Žežulka ale tentokrát vytáhl parádní zákrok. Na poslední tři minuty pak vystřídal brazilského gólmana mezi třemi tyčemi úspěšný brankář U19 Michal Špánik a mohl tak přímo z palubovky sledovat závěrečnou šanci zápasu v podání Pavla Drozda.

Přestože se skóre již nezměnilo, radost Chrudimských z první výhry v semifinálové sérii to pokazit nemohlo.

Semifinále pokračuje druhým zápasem již tento pátek v Praze, začátek střetnutí je v 19:00 hodin.

Ohlasy k utkání

David Drozd (FK Chrudim): „Zápas se nám povedl. Bylo dobře, že jsme soupeře zaskočili rychlými brankami. Těší mě i udržená nula, protože to je v play-off zásadní. S obranou tedy spokojenost, pět vstřelených branek je dobrých, i když jich určitě mohlo být více. Ale myslím si, že jsme odehráli dobré utkání."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Mrzí mne vstup do utkání, protože Chrudim je na úplně jiné úrovni a musíme přežít prvních pět, deset minut a zvyknout si na úplně jinou rychlost hry. Bohužel jsme hned dostali velice rychlé dva góly, pak se hra trochu vyrovnala, měli jsme i něco ze hry, ale už to bylo velice těžké. Chrudim si to pohlídala a navyšovala náskok. V závěru jsme poslali do hry i naše nejmladší hráče, aby si zkusili zahrát proti futsalové extratřídě. Zápas se mi celkově líbil, kluci ukázali, že se nebojí hrát, nehráli jsme to na výhozy, ale vyváželi jsme konstruktivně míč. Věřím, že jsme si navykli na jejich rychlost a v pátek doma Chrudim potrápíme více."

1. semifinále: FK Chrudim - SK Slavia Praha 25. 4. 2023