Třetí zápas přinesl drama, ale jsme ve finále!

Až nečekaně těžké a dramatické utkání sehráli v úterý futsalisté FK Chrudim ve třetím zápase semifinálové série play off 1. Futsal ligy proti pražské Slavii. Nakonec ale díky dvěma brankám v závěrečných 130 vteřinách rozhodli o svém vítězství a tím i postupu do finále.

1. Futsal liga, 3. semifinále, 2. 5. 2023,

FK Chrudim

SK Slavia Praha

3:1
(0:1)
Branky: 25. Pett (Kubát), 38. D. Drozd (P. Drozd), 39. P. Drozd, (Pett) – 5. Homola (Sláma)
FK Chrudim: Dudu (Špánik) – Everton, Doša, Pett, Valadares – Kubát, Max, D. Drozd, P. Drozd – Radovanovič, Slováček, Koudelka, Balog
SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Brychta, Záruba, Sláma, Homola – Havrda, Vaktor, Ševčík, Kuchta

Komentář

Domácí si přáli udržet semifinálovou „tradici“ a hned v úvodu se ujmout vedení, což jim však tentokráte bojovný a houževnatý soupeř nepovolil. Sice si vypracovali dvě nadějné příležitosti, ale jak pokus Petta, tak přímý kop Evertona zneškodnil brankář Vondráček. Další šance přišla v 5. minutě, po pěkné kombinaci však šlo zakončení Davida Drozda těsně vedle. Proto přišel jako blesk z čistého nebe gól na druhé straně. Z protiútoku totiž střelu hrajícího trenéra Slavie Slámy usměrnil do sítě Homola a hosté poprvé v sérii vedli. Chrudimské inkasovaný gól zaskočil, až si musel v 8. minutě vzít trenér Conde oddechový čas. Krátce po rozehrání měl na své noze vyrovnání Doša, ale stejně jako o chvíli později po střele Petta vyrovnání nepřišlo. Domácí stupňovali své úsilí, vytvářeli si tlak, naopak Slavisté hrozili rychlými brejky a po jednom z nich zachraňoval ve 12. minutě a střele Záruby situaci na brankové čáře Doša. O dvě minuty později se mohl poprvé v novém působišti gólově představit Valadares, ztroskotal však na výtečném Vondráčkovi, nejlepším hráči Pražanů. Jelikož strážce slavistické svatyně zlikvidoval i krásnou ránu Davida Drozda a zakončení Kubáta, odcházeli do kabin s náskokem překvapivě hosté.

Do druhého poločasu udělal trenér Conde v sestavě několik změn a na palubovce se objevil třeba do té doby nehrající Radovanovič. Své ovoce to mohlo přinést ve 23. minutě, jenže proti vyrovnání stála Davidu Drozdovi levá tyč. O minutu později běžel sám na chrudimského brankáře Kuchta, Dudu však svůj tým podržel. Šance v té době střídala šanci a hned z protiútoku vytěsnil Vondráček nadějný pokus Valadarese. Ve 25. minutě již ale hala vybuchla nadšením, když po Kubátově vysunutí zapadla střela Petta přesně za tyč (1:1). Tlak hostitelů ani poté nepolevoval, na druhé straně ale také vznikala okénka pro rychlé hostující kontry a po jednom z nich musel Dudu znovu vychytat Kuchtu. Pak měl příležitost Pavel Drozd, střela Doši šla těsně vedle a rána Petta se otřela o břevno. Tlak Chrudimi nabýval velkých rozměrů, Pražané se ale bili jako lvi a s vypětím všech sil mu odolávali. A čas velmi rychle utíkal… Až přišel konec 38. minuty a velký závar v podání bratrů Drozdů, v němž Pavla ještě zázračně vychytal Vondráček, na dorážku Davida již byl ale bezmocný – 2:1. Slavisté si ihned vzali oddechový čas a začali s hrou bez brankáře. Při ní se právě se žlutým návlekem hrající Brychta ocitl v šanci, aby z rychlého protiútoku vítězství a tím i postup do finále pečetil Pavel Drozd.

Jelikož ve druhém semifinále potvrdil Interobal Plzeň také roli favorita a vyřadil Spartu Praha 3:0 na zápasy, finále play off má očekávané obsazení. Série o titul mistra České republiky hraná na tři vítězství se začne nejdříve v pátek 12. května, o přesných termínech vás pochopitelně budeme včas informovat.

Radek Pecina

Ohlasy k utkání

Martin Doša (FK Chrudim): „Vždycky se říká, že třetí krok bývá nejtěžší, a tak to dnes opravdu bylo. Byl to festival neproměněných šancí, natrápili jsme se, ale jsme rádi, že nám to tam nakonec spadlo, jsme ve finále a nemusíme už podruhé do Prahy.”

Jan Homola (SK Slavia Praha): „Myslím, že jsme to dnes mohli dotáhnout alespoň na remízu po základní hrací době a pak ještě něco vymyslet. Ale v druhém poločase jsme už točili jen šest lidí a sil nebylo tolik. Byl to od nás vynikající výkon, když zhodnotím celou sérii, tak jsme podávali skvělé výkony, kterým ale chyběly góly. Bez gólů se postoupit a vyhrát nedá. To je mi malinko líto, jedna věc je, že Dudu je skvělý brankář, ale druhá je to, že naše zakončení nebylo kvalitní. Je to škoda, výsledky mohly vypadat jinak, ale v play off je to jedno, jak zápas skončí. Na kluky jsem hrdý, letos nám sezona vyšla, semkli jsme se a dotáhli to s velice mladým týmem až do semifinále. Chrudim je podle mne nejlepší za posledních pět let, nemáme se za co stydět.“

3. semifinále: FK Chrudim x SK Slavia Praha