Po výprasku v Plzni ve finálové sérii prohráváme

Tak takový výsledek asi nikdo nečekal. V prvním finálovém zápase play off 1. Futsal ligy zvítězil domácí Interobal Plzeň nad FK Chrudim jednoznačně 6:0, když Západočeši přehráli soupeře snad ve všech směrech. V sérii hrané na tři vítězství se tak ujali vedení 1:0. Druhé střetnutí se hraje v Heřmanově Městci již v úterý.

1. Futsal liga, 1. finále, 12. 5. 2023, SH Lokomotiva Plzeň

SK Interobal Plzeň

6:0
(4:0)
Branky: 9. Diece (Rick), 12. Caio (Kozár), 15. Vnuk, 15. Everton (vlastní), 22. Caio (Kozár), 32. Caio.
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec) – Rick, Kozár, Diece, Caio – Holý, Vnuk, Rešetár, Seidler – Křivánek, Künstner, Knobloch, Buchta.
FK Chrudim: Dudu (Špánik, Gerčák) – Doša, Slováček, Pett, Torres – Everton, Koudelka, David Drozd, Pavel Drozd – Radovanovič, Valadares, Kubát.

Utkání začalo oboustranně opatrně, bylo vidět, že jde o hodně. První akce hodná zaznamenání přišla až v 6. minutě, ale hned se z ní vyklubala domácí gólovka. Po chytrém obloučku za obranu se zjevil sám před Dudem Rešetár, chrudimský brankář ale jeho pokus o kličku zneškodnil. Hosté odpověděli ránou Doši, avšak i Vahala zůstal pozorný. V 7. minutě vyrazil právě plzeňský gólman k velkému průniku, ale stav se měnil až o dvě minuty později. To vyšla Interobalu rychlá akce, po níž Diece otevřel z úhlu skóre.

Hosté se ihned snažili vyrovnat, nicméně na konci 12. minuty inkasovali podruhé, po krásné nahrávce Kozára zasunul míč do prázdné Caio. Krátce nato chytil Dudu autorovi druhé branky další příležitost. Ve 14. minutě ale udělal při rozehrávce velkou chybu Everton a Vnuk ji nekompromisně potrestal (3:0). Vrátit hosty do hry mohl po chvíli David Drozd, Vahala ale míči cestu do sítě nepovolil. Pak zase vyrazil na druhé straně Dudu krásnou ránu Vnuka po trestném kopu na roh, aby si po jeho rozehrání srazil míč do vlastní sítě Everton. Když pak Vahala zneškodnil šanci Koudelky, přistoupili Chrudimští k power play, ale místo kýženého snížení mohli být rádi, že dvakrát neinkasovali přes celé hřiště do prázdné klece.

Kdo čekal, že ve druhém poločase přijde hostující vzkříšení, musel být zklamán. Hned ve 22. minutě totiž ztratil míč Koudelka a Caio zvyšoval již na 5:0. Chrudimští poté opět sáhli ke hře bez brankáře, gólové radosti se ale nedočkali ani ve 27. minutě, kdy volného Slováčka vychytal Vahala. Kalich hořkosti si pak obhájci titulu vypili ve 32. minutě. Dudu nastřelil na polovině hřiště Caia, od něhož se míč odrazil do opuštěné klece (6:0). Pak už se zápas vlastně jen dohrával a přes snahu se svěřenci trenéra Condeho nedočkali ani čestného úspěchu.

Plzeň se tak ujala ve finále vedení 1:0 na zápasy, série však teprve nabírá na obrátkách. Druhé utkání je na programu hned toto úterý od 19:00 hodin v heřmanoměstecké sportovní hale, a že půjde pro Chrudimské o nesmírně důležitý mač asi netřeba dodávat.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): "Pravda je taková, že jsme se do utkání vůbec nedostali. Začali jsme velice vlažně. Domácí hráli jako ve finále, pro nás to bylo jako běžný řadový zápas. Nikdy jsme neobdrželi čtyři góly za poločas a za sedm let, co jsem v klubu, to byl nejhorší výsledek. Stále je to ale jen 1:0 v sérii. Soupeř si výhru zasloužil a gratulujeme mu. My se musíme předvést v mnohem lepším světle."

Marek Kopecký (trenér SK Interobal Plzeň): "Kdo by nebyl spokojený po takovém výsledku, je to výsledek snů. O to horší to pro nás může být. Chrudim doma určitě zapne a my musíme zůstat nohama na zemi a pokračovat v tom nastavení, v jakém jsme do zápasu šli. Celou sezonu jsme dřeli, abychom měli výhodu domácího prostředí v prvním utkání. Nesmíme ale nic podcenit. Pořád je to 50 na 50. Soupeře jsme dnes porazili jeho vlastní zbraní - byli jsme agresivnější a vítězili v osobních soubojích."

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23