Na precizní power play Plzně nestačilo ani tříbrankové vedení

Futsalisté FK Chrudim nezvládli ani druhý finálový zápas 1. Futsal ligy, tentokráte na domácí palubovce, a v sérii prohrávají již 2:0. Střetnutí se odehrálo v neskutečně krásné, přímo elektrizující atmosféře, po něm však vládla ve sportovní hale v Heřmanově Městci hořko-kyselá nálada. Hořkost byla ze ztráty tříbrankového vedení i čtyř branek inkasovaných při power play Interobalu, kyselost pak z výkonu rozhodčích, kteří několika kontroverzními výroky výrazně ovlivnili jinak parádní střetnutí. Mimochodem před utkáním zapomněli při nástupu na českou hymnu, prý jim to nikdo neřekl…

1. Futsal liga, 2. finále, 16. 5. 2023, SH Heřmanův Městec

SK Interobal Plzeň

4:5
(3:1)
1. Slováček (Pett), 15. P. Drozd (Pett), 17. Dudu, 34. Valadares (Torres) – 20. Rešetár (Holý), 28. Kozár (Seidler), 29. Holý (Rešetár), 36. Caio (Seidler), 36. Vnuk
FK Chrudim: FK Chrudim: Dudu (Špánik, Gerčák) – Pett, Slováček, Torres, Radovanovič – Everton, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd – Valadares, Kubát, Balog
SK Interobal Plzeň: Vahala (40. Němec) – Rick, Caio, Kozár, Diece – Holý, Vnuk, Seidler, Rešetár – Křivánek, Künstner, Knobloch, Buchta

Domácí, v jejichž sestavě chyběl zraněný Doša, nastoupili do utkání úplně jinak než v pátek v Plzni. Létali po hřišti jak draci a již po 32 vteřinách hry se ujali vedení, když Pett našel v brankovišti zcela volného Slováčka, který poprvé rozjásal přeplněnou halu. Ve 3. minutě vytryskly na palubovce poprvé emoce, došlo ke strkanici hráčů i střídaček, po níž ale nepochopitelně uviděli žlutou kartu pouze Chrudimští Slováček a Dudu. Když se po nějaké době opět hrálo, vymysleli pěknou akci bratři Drozdové, Pavel ale na přihrávku Davida před odkrytou klecí těsně nedosáhl. Po pouhé půlminutce usměrňoval Pavel patičkou střílenou nahrávku Koudelky těsně vedle. V 8. minutě o sobě dali poprvé vážněji vědět i Západočeši, zapomenutého Vnuka ale vychytal gólman Dudu. O chvíli později pak znovu Vnuk netrefil po rohovém kopu v dobré pozici zařízení. Ve 12. minutě se taktéž po rohu dostal na druhé straně do velké šance Pavel Drozd, míč však netrefil přesně a ten skončil pouze na tyči, aby ho následně obrana hostů uklidila do bezpečí. Poté znovu zahrozil Vnuk, Dudu byl ale na jeho ránu připraven. V 15. minutě pak vytasil ochránce chrudimské svatyně parádní zákrok při ložence Ricka a následně zaúřadovalo staré známé pravidlo nedáš – dostaneš, když z protiútoku napálil míč do sítě Pavel Drozd – 2:0. Plzeňští po inkasované brance ihned přistoupili ke hře bez brankáře, aby je za to po chvíli potrestal střelou do prázdné klece gólman Dudu. Západočeská power play ale pokračovala dál a pouhých 32 vteřin před sirénou snížil na 3:1 právě hráč ve fialovém návleku Rešetár.

S hrou bez brankáře pokračovali hosté i po přestávce, svěřencům trenéra Condeho se jí však dařilo celkem v poklidu dlouho odolávat. Bohužel jen do 28. minuty, kdy se zblízka z dorážky prosadil Kozár. Vrátit Chrudimi dvoubrankové vedení mohl krátce po rozehrávce Everton, brankář Vahala ale Západočechy podržel. A hned za minutu prostřelil Duda po zemi při pokračující power play Holý. Začínalo se od začátku (3:3). Ve 30. minutě již na chvíli zaskočení fanoušci opět bouřili, po průniku Slováčka ale střela Valadarese v síti neskončila. A pak se zase začalo na palubovce jiskřit a emoce „stříkaly“ na všechny strany, střetnutí rozhodně nebylo pro kardiaky. Postaral se o to ve 33. minutě Künstner, když zápasnickým chvatem stáhl k zemi unikajícího Petta, k překvapení všech ale uviděl pouze žlutou kartu. Po půlminutě však tomuto hráči Interobalu udělal kličku Everton a po další „kose“ už rozhodčí červený kartónek vytasit musel. Chrudimi se tak naskytla dvouminutová přesilovka, kterou zužitkoval po minutě Valadares. Plzeň ale opět přistoupila ke hře bez brankáře a Caio z úhlu opět vyrovnal (4:4). Navíc o pouhých 20 vteřin později pustili sudí jasný faul na Petta (krvavý šrám na stehně byl zřejmý ještě hodinu po utkání) a Vnuk poslal Západočechy poprvé v zápase do vedení. Po dalších dohadech a emocích přistoupili k power play tentokráte domácí, aby ve 37. minutě přišel další kontroverzní okamžik. Při útočení zasáhl faulovaný Valadares v pádu soupeře rukou, tomu se objevila na obočí krev a rozhodčí po dalším dlouhém dohadování a nejasnostech nakonec domácího hráče vyloučili! A jelikož se jednalo o chrudimský šestý faul, ještě kopal Interobal prodlouženou penaltu. Dudu ji ale Caiovi bravurně chytil a udržel svůj tým ve hře. Následovala ale domácí hra v oslabení, při níž neudržel nervy na uzdě Pett a po jeho zákroku na Holého kopali Západočeši další desetimetrový kop, Vnuk však přestřelil. Domácí tak oslabení ustáli a v posledních 70 vteřinách základní části se hnali za vyrovnáním. V návleku hrající Everton skvěle rozděloval míče, takže se v šanci objevili Pett a Torres, ale Vahalu nepřekonali, a tak se z vítězství a druhého bodu v sérii radovali Plzeňští.

Ti tak vedou v sérii na tři vítězná utkání již 2:0 na zápasy. Navíc se třetí střetnutí hraje na jejich palubovce, a to již tento pátek od 19:00 hodin. Uvidíme, jestli se Condeho parta dokáže ještě zmobilizovat a vrátit sérii do Heřmanova Městce. Fanoušci FK Chrudim by si to jistě za neskutečnou úterní atmosféru zasloužili.