Devět branek za poločas, to byla kanonáda!

Kdo z fanoušků FK Chrudim viděl poslední domácí zápas s Olomoucí a v pátek první poločas v Ústí nad Labem, musel nechápavě kroutit hlavou. Nevěřil totiž vlastním očím, že se jedná o jeden a ten samý tým. Zatímco proti Hanákům chrudimští futsalisté zahazovali jednu šanci za druhou a utkání zlomili až v posledních třech minutách, na severu Čech jen za první poločas nasázeli soupeři devět branek!

1. Futsal liga, 11. kolo, 1. 12. 2023,

FC Rapid Ústí nad Labem

2:11
(1:9)
Branky: 20. Jiří Zápotocký, 37. Vobořil (Jaroslav Zápotocký) – 1. Andre (Max), 3. Andre (Slováček), 6. Max (D. Drozd), 6. P. Drozd (Max), 8. D. Drozd (Záruba), 10. Andre (Everton), 14. D. Drozd (P. Drozd), 15. Max (Slováček), 17. D. Drozd, 34. Záruba (D. Drozd), 35. Andre (Záruba)
FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža (35. Skokan) – Vobořil, Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký, Žežulka – D. Černý, M. Čapek, J. Novák, Vondrka – připraven Benda, připraven Vávra. Trenér: Martin Dlouhý
FK Chrudim: Jackson (34. Špánik) – Záruba, Everton, Max, Andre – Koudelka, Slováček, P. Drozd, D. Drozd – připraven R. Mareš, připraven Balog, připraven Krotil. Trenér: Alecio Da Silva Jose, David Šimon

Hosté začali utkání pěkně od podlahy a již po 27 vteřinách hry se ujali vedení, když Maxovu nahrávku zúročil zcela volný André. Za dvě minuty přidal tentýž brazilský útočník druhý gól a sotva uplynulo šest minut, Východočeši již vedli po brankách Maxe a Pavla Drozda 4:0. Tím bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, brankostroj ale zdaleka nekončil. Za zvuku ladných tónů trombonu a trumpet, jimiž se domácí fandově snažili své mužstvo vyburcovat,

Východočeši na palubovce jasně dominovali a po odehrání deseti minut již na ukazateli skóre svítila šestka a André se radoval z hattricku. V 17. minutě měl na svém kontě tři vstřelené branky také David Drozd, hosté vyhrávali 9:0 a čekalo se, kdo z hráčů zaznamená ještě v první půli kýženou desítku. Leč nestalo se a navíc přišla smolná závěrečná minuta, v níž se nejprve zranil Everton (s vyvrtnutým kotníkem pro něj zápas skončil), aby osm vteřin před klaksonem vsítil po chybě gólmana Jacksona čestný úspěch Rapidu Jaroslav Zápotocký.

Skvělé bylo, že po změně stran nenechal chrudimský kouč Alecio mužstvo usnout na vavřínech a stále po nich vyžadoval aktivní pohyb, rotaci, kombinaci a střelbu. Přicházely proto i další šance, které ale zůstávaly trestuhodně nevyužité nebo někdy až zbytečně překombinované. Desítku se tak povedlo načepovat až ve 34. minutě Zárubovi. V dalším průběhu pak oba týmy prostřídaly své gólmany a vstřelily po jedné brance (2:11), u Andrého se jednalo o čtvrtou v pořadí. Minutu před koncem mohl završit hattrick také Max, penaltu mu však gólman Džudža chytil, a tak se stav již nezměnil.

Autor článku: Radek Pecina, Foto: Kryštof Hanžl (Ústí n. L.)

Ohlasy k utkání

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): "Ráz utkání určily dva obdržené góly při prvním střídání. V ten moment se soupeř dostal do vysokého tempa, které se zastavilo až v závěru úvodní půle. Ve druhém poločase se nám o něco lépe dařilo bránit rotující Chrudim, i proto výsledek druhého dějství není tak hrozivý. Mrzí mě nešťastné vyloučení Davida Černého za reflexivní ruku na brankové čáře. Chrudim zaslouženě zvítězila."

David Šimon (FK Chrudim): "Důležité bylo, že se nám vydařil začátek utkání. Říkali jsme si, že by bylo dobré vstřelit co nejdříve branku. První poločas byl z naší strany až excelentní kromě posledních dvaceti sekund, kdy jsme se dopustili zbytečné chyby a inkasovali. Obdržená branka nás zarazila i po přestávce a náš výkon, co se týče nasazení a lehkosti, poté nebyl optimální. Penalta v těchto malých branách oproti velkému fotbalu je vždy padesát na padesát."

11. kolo 1. Futsal ligy: FC Rapid Ústí n. L. - FK Chrudim

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23