Na rozloučenou se základní částí se čepovala dvanáctka

Ani poslední kolo základní části 1. Futsal ligy nepřerušilo vítěznou sérii futsalistů FK Chrudim v nejvyšší české soutěži. Svěřenci trenéra Alecia neprohráli v lize od začátku září 2023, zvítězili po osmnácté v řadě a naprosto po zásluze ovládli dlouhodobou část.

1. Futsal liga, 22. kolo, 8. 3. 2024,

FC Rapid Ústí nad Labem

12:3
(3:1)
Branky: 10. P. Drozd (D. Drozd), 11. Max (Slováček), 12. André (Vincenzo), 22. Vincenzo (Max), 23. André (Igor), 25. D. Drozd (P. Drozd), 25. P. Drozd (Koudelka), 28. D. Drozd (André), 29. Vincenzo, 32. P. Drozd (Max), 32. Max (Igor), 38. Stránský (Koudelka) – 8. Jar. Zápotocký (Džudža), 26. Gajdoš (Džudža), 34. Gajdoš (Jiří Zápotocký).
FK Chrudim: Victor (37. Špánik, Javorski) – Slováček, D. Drozd, Max, P. Drozd – Everton, Igor, André, Vincenzo – Koudelka, Krotil, Stránský.
FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža – Vobořil, Gajdoš, Jaroslav Zápotocký, Jiří Zápotocký – Novotný, Žežulka, Čapek, Šebek, Vondrka.

Zápas začal slavnostně, když těsně před jeho začátkem převzal z rukou kapitána týmu Matěje Slováčka dres s číslovkou dvě stě padesát útočník Pavel Drozd, a to za vstup do „Klubu 250“ za stejný počet vstřelených branek.

Samotné utkání zahájili domácí, v jejichž sestavě chyběl nemocný Mareš i služebně odjetý Záruba, aktivně a ve 2. minutě mohl otevřít skóre Slováček, nastřelil však jen levou tyč. O tři minuty později nasměroval André míč podobně, jen tentokrát orazítkoval pravou konstrukci. Jinak ale Severočeši pozorně bránili a moc příležitostí k zakončení Chrudimi nedávali. V 8. minutě pak přišel šok, když nástřel brankáře Džudža usměrnil lehkou tečí do sítě Jaroslav Zápotocký. A aby toho nebylo málo, krátce poté běžel sám na gólmana Victora Jiří Zápotocký, naštěstí pro Východočechy však netrefil zařízení. Zakřiknutí domácí se chvilku hledali, než v 10. minutě po nezištné nahrávce od bratra Davida zahájil Pavel Drozd cestu za další střeleckou metou (1:1). A uplynulo jen 33 vteřin a Max umístěnou střelou z dálky poslal svůj tým do vedení. Za další dvě minuty přidal třetí gól André a hosté si museli vzít oddechový čas. Průběh hry se po něm sice nezměnil, ale krásná rána Slováčka ani střela Evertona do tyče změnu stavu nepřinesly a do přestávky se skóre nezměnilo.

Čtvrtá branka v síti Rapidu tak přišla „až“ ve 22. minutě, kdy Max vyzval před prázdnou klecí ke skórování Vincenza. Za minutu pak upravil na 5:1 André a střetnutí se začalo ubírat očekávaným směrem. Když ve 32. minutě završil svůj hattrick nejlepší střelec Chrudimi letošní sezony Pavel Drozd, svítil na ukazateli skóre stav 10:2. V závěru pak trenér Alecio prostřídal sestavu a na konečných 12:3 upravil výsledek svým prvním gólem v chrudimském dresu Pepa Stránský.

Ihned po skončení zápasu předali bývalý předseda SFČR Otakar Mestek a současný předseda Radek Lobo týmu FK Chrudim Pohár Otakara Mesteka za vítězství v základní části 1. Futsal ligy. Za zmínku však stojí, že se trofeje z pověrčivosti nikdo z týmu nedotkl…

Ve čtvrtfinále se svěřenci trenéra Alecia utkají s osmým celkem tabulky Žabinskými Vlky Brno. O termínech zápasů vás pochopitelně budeme včas informovat. První utkání série by se ale dle nejnovějších informací měla odehrát v Heřmanově Městci ve středu 20. března.

Ohlasy k utkání

Josef Stránský (FK Chrudim): „Ústí k nám přijelo s cílem zkusit udělat nějaké body a vstoupilo do toho dobře, kdy dalo první branku. My jsme se z toho ale rychle dostali, zbytek prvního poločas byl v naší režii. Navíc jsme si o pauze řekli, co zlepšit a ve druhém poločase jsme to potvrdili a dovedli zápas k vítězství."

Jaroslav Zápotocký (FC Rapid Ústí nad Labem): „Věděli jsme, že Chrudim má teď ohromnou formu, tudíž jsme jeli uhrát do Chrudimi co nejlepší výsledek. První poločas bych řekl, že jsme s nimi drželi krok i s trochu štěstím. Druhý poločas patřil už jen Chrudimi a výsledek je takový jaký je. Pro nás je to konec ligové sezóny. V klubu jsme všichni rádi, že se udržela první liga. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás po celou sezónu skvěle podporovali."

22. kolo 1. Futsal ligy: FK Chrudim x FC Rapid Ústí nad Labem 8. 3. 2024

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23