Na úvod sezony jsme čepovali mělnickou desítku

Po opatrném začátku se brankostroj Chrudimi rozjel na přelomu poločasů, nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství.

1. Futsal liga, 1. kolo, 26. 8. 2022,

SK Olympik Mělník

1:10
(0:5)
37. Joao Carlos – 3. Radovanovič, 8. Radovanovič, 13. D. Drozd, 17. Everton, 19. Doša, 21. Doša, 22. Doša, 23. Capa, 24. D. Drozd, 33. P. Drozd
SK Olympik Mělník: Šanda (Rusak) – Joao Carlos, Novotný, Havel, Vokoun, Sváta, Gabčo, Šuba, Nečas, Machytka, Šiler, Wil Amorim
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Doša, Radovanovič, Balog – Kubát, D. Drozd, P. Drozd, Max – Capa, R. Mareš, Šejvl

Až nečekané dobrodružství zažili naši futsalisté na cestě k zápasu prvního kola 1. Futsal ligy do Mělníka. Když totiž měli malou přestávku na benzínce na kraji Prahy, nebe nečekaně zčernalo a za velkého slejváku jej křižovaly blesky. Jeden pak zřejmě udeřil přímo do prostoru čerpací stanice a někteří hráči se dušovali, že viděli i jiskry…

Možná i to byl jeden z důvodů, že jsme utkání nezahájili očekávaným náporem, naopak to byli domácí, kdo byl aktivnější, a dvě jejich příležitosti musel likvidovat pozorný brankář Dudu, jednu dokonce s pomocí tyče. Jenže stačila ve 3. minutě chvilička a už jsme vedli, ostrý nástřel Evertona uklidil do sítě krásně hlavou Radovanovič. Mělník však „zlobil“ dál a při šanci Vokouna musel Dudu vytáhnout další ze svých skvělých zákroků. Na průběh hry zareagoval trenér Conde oddechovým časem a krátce poté jsme zvýšili své vedení, když se podruhé prosadil Radovanovič, tentokrát po pěkném průniku Doši. Od té doby jsme začali být více na míči a diktovat tempo hry, přesně tak, jak si to náš kouč před zápasem přál. Třetí gól přidal nekompromisní ranou David Drozd, pak přehodil obloučkem brankáře Šandu Everton a ještě před sirénou upravil na 0:5 levačkou Doša.

Přestože po změně stran prostřídal trenér Conde sestavu, úvod druhé půle byl asi naší nejlepší částí zápasu. Již za 94 vteřin hry měl na svém kontě Martin Doša čistý hattrick, pak rozvlnil premiérovou brankou síť novic v našem dresu Capa a v čase 23:18 upravoval již na 0:9 David Drozd. V té době se na zdecimované Mělnické valil jeden útok za druhým, ale vystřídavší domácí gólman Rusak svoji klec zavřel a na desátou branku se tak muselo čekat až do 33. minuty, kdy se prosadil po sourozenecké spolupráci bratří Drozdů Pavel. Krátce předtím měli jedinečnou příležitost ke vstřelení čestného úspěchu domácí, rána Gabča ale jen roztřásla brankovou konstrukci. Poklidný zápas se už jen dohrával, aby se nakonec Mělník přece jen kýženého gólu dočkal, tři minuty před koncem překonal vystřídavšího Javorského po uklouznutí Evertona Joao Carlos. To však našim borcům radost z jasné výhry nemohlo pokazit.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: S výsledkem jsem pochopitelně spokojený, s předvedenou hrou už tolik ne. Nepředváděli jsme to, co jsme si řekli v kabině, ani hala nám příliš neseděla, ale vyhráli jsme a vstřelili deset branek, takže se nakonec jedná o dobrý vstup do sezony.

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23