Sedmigólová výhra nad Mělníkem se nerodila lehce

Jasné a celkem očekávané vítězství si připsali futsalisté FK Chrudim ve 12. kole 1. Futsal ligy proti Mělníku. Každý, kdo zápas viděl, však ví, že se nerodilo vůbec lehce.

1. Futsal liga, 12. kolo, 9. 12. 2022,

SK Olympik Mělník

7:1
(2:1)
Branky: 3. P. Drozd (Koudelka), 10. Torres (Everton), 23. D. Drozd, 30. P. Drozd (D. Drozd), 34. Balog, 36. D. Drozd (Koudelka), 38. Balog (P. Drozd) – 20. Joao (Šuba).
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Koudelka, D. Drozd, Slováček, P. Drozd – Everton, Max, Torres, Radovanovič – Balog, Mareš.
SK Olympik Mělník: Šanda – Šustr, Wilder, Vokoun, Ježek – Joao, Sváta, Šuba, Machytka.

Jen několik desítek minut před výkopem zápasu vypadli fotbalisté Brazílie s Chorvatskem ve čtvrtfinále Mistrovství světa ve fotbale v Kataru, a tato skutečnost jako by se v prvním poločase promítla i na výkonu chrudimského týmu, jehož velkou enklávu tvoří právě Jihoameričané. A o nich je známo, že fotbalem žijí... Naopak Mělník začal sympaticky a hned po dvaceti vteřinách hry mohl jít do vedení, loženku Šustra musel likvidovat gólman Dudu. Pak se však již střetnutí odehrávalo v režii favorita, který se také ve 3. minutě ujal vedení, když se nádherně z úhlu trefil Pavel Drozd.

Jenže od té doby se stav dlouho neměnil. Hrálo se sice prakticky pouze na jednu branku, díky výtečným zákrokům gólmana Šandy a řadě nepřesností se však skóre neposouvalo. Trenér Conde nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen, a tak si vzal v 10. minutě oddechový čas, který přinesl své ovoce, když pouhou půlminutu po rozehrávce zvýšil na 2:0 Torres. Jinak ale Středočeši výborně bránili a navíc vyráželi ze své ulity k rychlým kontrům, a po jednom z nich a ráně Wildera se musel opět vyznamenat Dudu. V 17. minutě měli domácí i trochu smůly, neboť se do rány Davida Drozda postavila tyč. A tak se k překvapení všech stav měnil na druhé straně. Třicet vteřin před sirénou neudržel Dudu nástřel Šuby a před Joao zívala jen prázdná klec. Určitou zajímavostí tohoto poločasu také je, že v něm nebyl odpískán ani jeden faul.

Po změně stran konečně začala Chrudim „trošku hrát svůj futsal“ a po šancích Davida Drozda a Slováčka se ve 23. minutě prosadil zmiňovaný David Drozd, který využil rozestoupení soupeřovy obrany – 3:1. Jenže další uklidnění nepřicházelo, mělnická obrana dál betonovala a udržovala tak přijatelný výsledek. Ve 29. minutě potěšil všechny fanoušky v hale svým chytrým uvolněním Pavel Drozd, míč ale opět zastavil v cestě do sítě Šalda. O minutu později se však již tento chrudimský útočník svého druhého gólu v zápase dočkal, a to po spolupráci s bratrem Davidem.

O čtyři minuty později upravil stav na 5:1 po samostatné akci Balog a domácí začali na palubovce dominovat. Chvilku nato orazítkoval tyč David Drozd, avšak naštěstí nemusel smutnit dlouho, protože z dalšího protiútoku již šestý gól přidal. Ve 37. minutě došlo ke kuriózní situaci, když Everton nastřelil během čtyř vteřin nejprve levou a poté i pravou tyč bezmocného Šandy. Zápas se pak již jen dohrával a konečnou podobu mu dal po přihrávce Pavla Drozda Balog.

Na závěr připomeňme, že hned v pondělí 12. prosince se v tradičních 20:00 hodin dohrává odložené utkání 10. kola s Helasem Brno a zápas bude výjimečný tím, že půjde na dlouhou dobu o poslední utkání na domácí palubovce. Jak jistě většina fanoušků ví, od ledna se začne chrudimská sportovní hala rekonstruovat a FK Chrudim bude hrát svá domácí utkání v Heřmanově Městci.

Ohlasy k utkání

Pavel Drozd (FK Chrudim): „V prvním poločase jsme mohli dát velké množství branek, ale stalo se nám to, co velmi často - nedokážeme vstřelit gól. Bylo to 2:1, soupeř byl živý. My jsme jim navíc nabídli dost šancí a trápí nás koncovka. Stále zřejmě žijeme z výsledku a předvedené hry v Kazachstánu a myslíme si, že to půjde samo. Musíme na tom hodně zapracovat.”

Jakub Němec (trenér Mělníku): „Dnes jsme nebyli zdaleka v optimální sestavě, když půlka týmu lehla s virózou. I přesto, že jsme dnes prohráli, tak se kluci nemají za co stydět. Na hřišti jsme nechali vše, co jsme mohli. Škoda několika zbytečně obdržených branek a neproměněných šancí, výsledek mohl být o poznání lepší.“

12. kolo 1. Futsal ligy: FK Chrudim - SK Olympik Mělník

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23