Po dalších brankových hodech do čela tabulky

V pátek večer se futsalisté FK Chrudim poprvé od finále play off představili před vlastními fanoušky, když ve druhém kole 1. Futsal ligy přivítali nováčka soutěže, vysokoškoláky z Olomouce. Po další dvouciferné výhře, kterou navíc ozdobily dva hattricky, se vyšvihli do čela tabulky.

1. Futsal liga, 2. kolo, 2. 9. 2022,

SK UP Olomouc

11:1
(4:1)
Branky: 1. Doša, 1. Everton (Torres), 6. P. Drozd (D. Drozd), 16. P. Drozd (D. Drozd), 22. P. Drozd (D. Drozd), 27. Doša (Torres), 30. D. Drozd (Koudelka), 33. Everton (Torres), 37. D. Drozd (Koudelka), 39. Capinha, 40. Everton (Torres) – 20. Kočiš. Rozhodčí: Slanina, Rygl – Soukupová. ŽK: 2:0. Diváci: 371.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Capinha – Balog, Mareš, Šejvl
SK UP Olomouc: Janečka – Kmínek, Lapčík, Kočiš, Brázdil, Janečka, Šafránek, Tilkeridis

Lepší začátek si domácí snad nemohli ani přát, tedy krom těch diváků, kteří přišli na střetnutí o chvíli později. Již po 27 vteřinách hry totiž po brankách Doši a Evertona svítil na ukazateli skóre stav 2:0 a když přidal v 6. minutě třetí gól Pavel Drozd, zápas vypadal na „vraždění neviňátek“. Opak byl ale pravdou. Hosté, kteří přijeli pouze se sedmi hráči v poli, se zatáhli do hlubokého bloku a přestože se hrálo prakticky pouze na jejich polovině, odolávali úspěšně i za pomocí brankové konstrukce až do 16. minuty, ve které se podruhé prosadil z dorážky střílené přihrávky bratra Davida Pavel Drozd (4:0). Jenže závěr poločasu Východočechům příliš nevyšel. Nejdříve orazítkoval z velké dálky Lapčík břevno, aby pouhých osm vteřin před sirénou překonal Duda po zaváhání v obraně Kočiš.

Druhá půle začala opět náporem Chrudimi a hned ve 22. minutě uzavřel svůj čistý hattrick Pavel Drozd. Skóre se pak postupně navyšovalo, takže když ve 33. minutě upravil Everton již na 8:1, kotel fanoušků začal vyvolávat číslovku deset. Pokřik zesílil o tři minuty později po deváté brance (David Drozd) a minutu před koncem propukl v jásot nejvyšší, když na kulatou desítku zaokrouhlil skóre Capinha. Nakonec si vysokoškoláci domů odvezli „jedenáctku“, protože 14 vteřin před závěrečným klaksonem završil svůj hattrick i Everton.

Jelikož nejen futsalem živ je člověk, s radostí musím na konec této reportáže poblahopřát jménem kamarádů, spolupracovníků a vedení klubu FK Chrudim dlouholetému webmasterovi těchto stránek Petru Dejnožkovi k pondělnímu narození syna Mikuláše. Ať prcek roste a sílí, samozřejmě po tatínkovi :)

Ohlasy k utkání

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Utkání bylo podobné tomu v Mělníku, a to nejen výsledkem. Proto se budu opakovat - výsledek je pro nás krásný, předvedená hra už tak dobrá nebyla. Pořád máme hodně fyzické tréninky, což se možná projevuje na velké spoustě chyb, a proto někdy vypadneme z rytmu zápasu. Čeká nás ještě plno práce, aby naše forma vygradovala, kdy má.“

2. kolo 1. Futsal ligy: FK Chrudim - SK UP Olomouc

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23