Po jasné výhře opět na čele tabulky

Minimálně do pátku se futsalisté FK Chrudim posunuli na první příčku prvoligové tabulky, a to díky středeční předehrávce 13. kola 1. Futsal ligy, při níž si zajeli pro jasné vítězství do Olomouce. Hanákům nasázeli jedenáct branek již v domácím prostředí a stejnou „porci“ jim uštědřili i v jejich domovské hale ve Velké Bystřici.

1. Futsal liga, 13. kolo, 14. 12. 2022,

SK UP Olomouc

3:11
(0:4)
29. Kočiš (Tilkeridis), 30. Minx (Křižák), 39. Kmínek – 5. Everton (Doša), 11. Koudelka (Dudu), 17. P. Drozd (Slováček), 20. P. Drozd (D. Drozd), 21. Radovanovič, 23. Radovanovič (Doša), 26. D. Drozd (Everton), 26. Everton, 27. D. Drozd (P. Drozd), 33. Max, 36. Éverton (pr. pen.).
SK UP Olomouc: Janečka – Kmínek, Lapčík, Kočiš, Lošťák - Minx, Fialka, Křižák, Tilkeridis
FK Chrudim: Dudu (15. Javorski) – Koudelka, D. Drozd, Slováček, P. Drozd – Doša, Everton, Max, Capinha – Radovanovič, Balog, Mareš, Šejvl

Od úvodních minut Chrudimští prokazovali, kdo je v utkání favoritem a podle jakých not by se zápas měl odehrávat. Již po 85 vteřinách hry nastřelil Koudelka tyč, na což ještě dokázal odpovědět pěknou ranou Fialka. V 5. minutě se ale už hosté ujali vedení, když Everton vyškolil bránícího Kmínka a následně nedal brankáři Janečkovi šanci. Pak hosté neproměnili několik příležitostí, aby udeřili podruhé v 11. minutě, kdy si Tomáš Koudelka dal předčasný dárek ke svým sobotním narozeninám. Minutu nato orazítkovali v krátkém sledu brankovou konstrukci Everton a Capinha a na hostující straně panovala pohoda a klídek. V 15. minutě ale všem Chrudimským pořádně zatrnulo, protože po nezaviněném střetu s Evertonem zůstal na palubovce ležet s tržnou ranou na čele brankář Dudu. S krvavým zraněním pro něj zápas skončil a nakonec musel být odvezen do nemocnice, kde jeho čelo ozdobilo sedm stehů. Mezi tři tyče tak musel nastoupit Javorski a krátce nato přidal po nabídce od Slováčka třetí gól Pavel Drozd. Patnáct vteřin před sirénou pak tentýž chrudimský útočník zvyšoval po spolupráci s bratrem Davidem na 0:4.

Po přestávce prostřídal trenér Conde sestavu a novic na hřišti Radovanovič dvěma rychlými góly navýšil počet vstřelených branek svého týmu již na číslovku šest. Pro Olomoucké byl tento průběh těžkým K.O. a jejich hra se sesypala jako domeček z karet, čehož dokázali futsalisté úřadujícího mistra využít a po dalších rychlých brankách Evertona, Davida Drozda a vlastenci Kmínka svítil ve 27. minutě na ukazateli skóre stav 0:9 !! Na tento průběh zareagoval domácí trenér oddechovým časem, po kterém se vysokoškoláci přece jen oklepali a začali „něco“ hrát, ale hlavně přidali na agresivitě a na hřišti tak přibylo zbytečně ostrých zákroků. Nicméně brankostroj Chrudimi se zastavil a naopak Hanákům se podařilo dvěma brankami skóre alespoň trochu zkorigovat. Ve 33. minutě však Max střelou přes celé hřiště do prázdné zakulatil stav na 2:10. Tvrdá hra Olomouce vedla ve 34. minutě k jejich šestému akumulovanému faulu, prodlouženou penaltu ale kopl Capinha vedle. Za dvě minuty dostal podobnou příležitost po dalším ostrém zákroku Everton a naložil s ní mnohem lépe – síť rozvlnil po jedenácté. Ve 38. minutě a faulu na Baloga kopal Everton ještě další, třetí prodlouženou penaltu, tentokrát ale napodobil Capinhu a zařízení těsně minul. Ve zbytečně nervózním závěru pak korigoval stav na konečných 3:11 Kmínek.

Chrudimští tak úspěšně zvládli třetí utkání v pěti dnech a dostali se minimálně do pátku na první příčku tabulky, o bod před Plzeň. Jestli se na ni ale udrží i přes Silvestra rozhodne páteční duel Západočechů, a to na Spartě. Další kolo 1. Futsal ligy je pak na programu až po Novém roce.

Oči a mysl chrudimských futsalistů však teď směřují spíše k úternímu finále Poháru SFČR, v němž se střetnou se Slávií Praha. Touha obhájit zisk této trofeje je obrovská…

Autor: Radek Pecina

SK UP Olomouc futsal : FK Chrudim

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23