Opět remíza. Bitva o čelo skončila nerozhodným výsledkem

Souboj dvou neporažených celků v základní části 1. Futsal ligy opět nabídl úžasnou bitvu plnou skvělých futsalových momentů, po závěrečné siréně nakonec nikdo slavit nemohl. Stejně jako v prvním případě v Chrudimi i nyní duel došel do remízového závěru. Plzeň se v šachové partii dostala do vedení deset minut před koncem, za Chrudim srovnala parádní akcí o dvě minuty později Everton. Boj o čelo se tak rozhodne na skóre, o jeden gól vpředu je nyní právě Chrudim.

1. Futsal liga, 15. kolo, 19. 1. 2023,

SK Interobal Plzeň

FK Chrudim

1:1
(0:0)
Branky: 31. Kozár (Rick) – 33. Everton. Rozhodčí: Černý, Chládek – Dragoun. ŽK: 1:0 (Kozár).
SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Diece, Rick, Kozár, Buchta – Rešetár (C), Holý, Künstner, Seidler – Štrajt, Vnuk, Křivánek, Knobloch.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Koudelka, Slováček (C), P. Drozd, D. Drozd – Doša, Everton, Radovanovič, Capinha – Kubát, Max, Mareš, Balog.

Komentář

Souboj o průběžné první místo v tabulce 1. Futsal ligy začal na palubovce plzeňského Interobalu před kamerami České televize dle očekávání velmi opatrně, oba celky se snažily především držet míč a nedělat zbytečné chyby, které by mohly znamenat nepříjemnosti v podobě inkasované branky.

Přesto byly k vidění zajímavé příležitosti. V úvodních minutách byla na západě Čech aktivnější právě Chrudim, ve třetí minutě se ke sražené střele Evertona dostal jeho brazilský kolega z formace Capinha, pohotovou přízemní dorážkou ale mířil až příliš přesně a orazítkoval tyčku plzeňské branky.

Branková konstrukce hrála prim i na druhé straně a to konkrétně ve dvanácté minutě, Lukáš Rešetár se kličkou uvolnil proti Martinovi Došovi a prudkou ranou olízl levou tyčku chrudimské branky. V prvním poločase si oba gólmani připsali ještě řadu kvalitních zákroků, na straně obhájce titulu hrozil především Everton či Pavel Drozd, ani jeden ale na reprezentačního brankáře Ondřeje Vahalu nevyzrál.

Po bezbrankovém prvním poločase se ve stejném duchu pokračovalo i po pauze. Čekání na chybu ukončila po půl minutě nejnovější posila Plzně Diece, jenž namazal Slováčkovi do protiútoku, na jeho konci si ale Pavel Drozd znovu vylámal zuby na skvěle chytajícím plzeňském brankáři.

Svoji skvostnou práci odvedl vzápětí také Dudu, který v krátkém sledu chytil dvě stoprocentní gólovky Interobalu. Nejprve byl sám před brazilským brankářem Peter Kozár, Dudu ale jeho obstřel vyškrábl mimo tři tyče, o několik minut později na něm ztroskotal také Tomáš Buchta.

Skóre se tak poprvé měnilo až na konci 31. minuty. Domácí si opět pomohli vysunutím brankáře Vahaly za půlící čáru, jeho první rána byla zblokována Capinhou nešťastně na Dieceho, jenž ve spolupráci s Rickem nabídl gól na zadní tyči pro Petera Kozára, který poslal Plzeň do vedení - 1:0.

Po inkasované brance Chrudimští vystupňovali svůj tlak a vyrovnání se dočkali po necelých dvou minutách hry. A pochvala míří za nejlepším střelcem Evertonem, jenž si v parádní individuální akci nejprve položil Michala Holého a následně fantastickým lobem znovu srovnal stav utkání - 1:1!

Byť se obě mužstva v závěrečných minutách snažila o stržení nerozhodného skóre na svoji stranu, ani jedna z příležitostí Davida Drozda či jeho bratra Pavla Drozda po chybné rozehrávce soupeře v brance neskončila.

I podruhé v sezoně se tak Interobal rozešel s Chrudimí nerozhodným výsledkem, tentokrát v poměru 1:1. Chrudimští tak nadále zůstávají na prvním místě tabulky se shodným počtem bodů jako Plzeň, oba celky momentálně dělí pouze skóre a to jediná branka. Závěr základní části tak bude nesmírně zajímavý!

Ohlasy k utkání

Marek Kopecký (SK Interobal Plzeň): „Chrudim byla dobře připravena na naši hru s brankářem v poli, my ale také. Bylo to takticky svázané a nepříliš pohledné utkání, takový zvláštní futsal. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho to také vypadalo. Další remíza, na konci to tak budou dostihy. Nás čekají těžcí soupeři, stát se může cokoliv, můžeme oba ještě klopýtnout a nikde není psané, že se budeme honit do poslední chvíle. Oba jsme na stejné startovní čáře.”

Pavel Drozd (FK Chrudim): „Na utkání bylo vidět, že spolu hrajeme často, známe se, víme o nich a soupeř zase o nás. Hrálo se hodně opatrně, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Kdyby se nám povedlo vstřelit první branku a že jsme na to měli šance, mohlo to dopadnout jinak. Jediné pozitivum je ubránění plzeňské power-play, od toho se můžeme do play-off odpíchnout. Jinak spokojeni nejsme, jeli jsme sem pro tři body.”