V prvním přáteláku schytala Bielsko-Biala sedm branek

Čtvrteční podvečer znamenal pro naše hráče první utkání letošní sezony ročníku 2022/23. Jednalo se o přátelský zápas a zajeli jsme si k němu do Polska, k tradičnímu rivalovi letní přípravy, silnému Rekordu Bielsko-Biala.

Přípravné zápasy, přát., 18. 8. 2022,

Rekord Bielsko-Biała

2:7
(0:4)
Branky: 29. Zastawnik, 40. P. Drozd (vlastní) - 3. Max, 4. Radovanovič, 9. Everton, 17. D. Drozd, 32. Everton, 34. Capa, 40. Balog.
Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Iwanek) – Korpela, Matheus, Leszczak, Marek, Popławski, Budniak, Zastawnik, Leszczak, Surmiak, Rakić, Kubik, Krzempek.
FK Chrudim: Dudu (38. Javorski) – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – Max, Koudelka, Pavel Drozd, David Drozd – Capa, Roman Mareš, Balog, Kubát.

Do střetnutí jsme nastoupili ve velkém stylu a již v čase 2:30 otevřel skóre po standardní situaci a nahrávce Koudelky střelou z první Max. Uplynulo pouhých 50 vteřin a z příhry Davida Drozda zvýšil na 0:2 Radovanovič, V 9. minutě jsme se radovali potřetí, když další nahrávku Davida Drozda zúročil nekompromisní střelou Everton. Pak jsme se ale dopustili v rychlém sledu několika faulů a soupeř zahrával v 15. minutě prodlouženou penaltu, kterou však Dudu famózně zneškodnil. A hned v čase 16:30 zakončil krásnou sourozeneckou spolupráci pěkným průstřelem obránce i brankáře David Drozd – 0:4.

Po přestávce nastoupili polští hostitelé s velkou vehemencí a snahou s nepříznivým výsledkem cokoliv udělat, byli dosti na míči a vytvořili si i několik příležitostí, Chrudimští ale jejich tlaku odolávali až do 27. minuty, kdy se přece jen povedlo domácím gólmana Dudu překonat. Více jim však naši borci nepovolili a přestože již trenér Conde prostřídával sestavu, zase vyrovnali hru a ve 32. minutě po Kubátově předložení míče prostřelil vše Everton (1:5).

Šestý úspěch přidal o dvě minuty později Capa po nahrávce Doši. V čase 37:30 vystřídal v naší svatyni Javorski Dudu a v poslední minutě „vyryl“ sedmý zářez do polského erbu z přihrávky Pavla Drozda Balog. V samém závěru jsme ještě zazdili dvě velké šance a bohužel pouhou sekundu před závěrečnou sirénou po nepokrytí soupeře snížili domácí na konečných 2:7.

Odvetný zápas je na programu opět v Polsku, a to hned zítra, tj. v pátek 19. srpna od 11:00 hodin.

Ohlasy k utkání

Zdeněk Formánek, vedoucí mužstva FK Chrudim: „Konečný výsledek je opravdu nádherný, i když musím sportovně uznat, že asi úplně dění na palubovce neodpovídá. Zápas byl tvrdý a oboustranně důrazný, soupeř kvalitní a měl svoji sílu, my ale dnes byli abnormálně produktivní v koncovce. Myslím si, že pokud se nám zítra nepodaří zase vsítit brzké branky, bude utkání ještě náročnější, protože Bielsko-Biala má svoji kvalitu.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23