O druhou výhru v Polsku nás připravila v samém závěru penalta

Naši futsalisté zahájili i odvetný přátelský zápas v Polsku velmi aktivně, za což byli odměněni již v čase 1:35, když pěknou nahrávku Davida Drozda zúročil ve vedoucí branku Kubát.

Přípravné zápasy, přát., 19. 8. 2022,

Rekord Bielsko-Biała

4:4
(2:3)
Branky: 17. a 40. Ferreira, 19. Surmiak a 37. Kubik - 2. Kubát, 11. Everton, 13. Pavel Drozd, 28. Radovanovič.
Rekord Bielsko-Biała: Krzysztof Iwanek, Bartłomiej Nawrat - Artur Popławski, Michał Kubik, Paweł Budniak, Michał Marek, Stefan Rakić, Jani Korpela, Matheus Ferreira, Sebastian Leszczak, Kamil Surmiak, Mikołaj Zastawnik, Miłosz Krzempek
FK Chrudim: Dudu – Everton, Kubát, Pavel Drozd, David Drozd – Max, Doša, Torres, Radovanovič – Koudelka, Capa, Roman Mareš, Balog

O minutu později mohlo být ještě veseleji, ale tentokrát skončil míč po střele Davida Drozda pouze na tyči polské svatyně. Poté se dostali do hry i domácí a několikrát zle zatopili před brankářem Dudu, skóre se ale neměnilo. A v čase 10:40 opět udeřili chrudimští futsalisté, když po rohovém kopu a nahrávce Pavla Drozda na zadní tyč rozvlnil síť Everton. Za další dvě minuty si pak tito hráči spolupráci prohodili a Pavel Drozd upravoval již na 0:3. Bohužel v čase 16:15 domácí snížili a navíc měli Chrudimští pět akumulovaných faulů, což přineslo naši opatrnou hru, kterou soupeř potrestal po chybě obrany v 19. minutě (2:3). Chvilku na to jsme si však mohli vzít dvoubrankový náskok nazpět, David Drozd ale podruhé v zápase nastřelil pouze brankovou konstrukci.

Do druhé půle nastoupili naši borci se čtyřkou Doša, Torres, Radovanovič, Capa a pokračovala hra plná osobních soubojů a důrazu. Ze vstřelené branky jsme se však radovali my, když ve 28. minutě, kdy se soupeř již hodně pokoušel o hru v power play, vypíchl Radovanovič gólmanovi míč a do prázdné klece zvýšil na 2:4. Hráči Bielsko-Biala ale ve své aktivitě nepolevovali, pokračovali ve hře bez brankáře a ve 36. minutě se jim podařilo vsítit kontaktní gól. Přesto se zdálo, že svěřenci trenéra Condeho již vítězství uhájí, a to až do samého závěru. V něm Chrudimští pozdě zareagovali na dlouhý míč, došlo ke kontaktu v pokutovém území a rozhodčí odpískali penaltu, ze které pouhých pět vteřin před koncem polský tým vyrovnal na konečných 4:4.

Ohlasy k utkání

Zdeněk Formánek, vedoucí mužstva FK Chrudim: „Opět se jednalo o oboustranně důrazné a velmi vyrovnané utkání, které sneslo vysoké měřítko úrovně. Zápas nakonec skončil remízou, možná i zaslouženou, ale samozřejmě že inkasovat gól pět vteřin před koncem z penalty zamrzí.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23