Prokletí Plzeň bohužel stále trvá

V pondělní televizní dohrávce se proti sobě postavila dvě nejlepší družstva České republiky poslední doby a k vidění tak byl zajímavý futsal. Přes velké odhodlání však Chrudimští tahali v tomto duelu za kratší konec a z vítězství se nakonec radoval po zásluze Interobal.

1. Futsal liga, 2. kolo, 4. 9. 2023,

SK Interobal Plzeň

6:2
(3:0)
Branky: 11. Vitinho (Kozár), 12. Rešetár (Kaká), 14. Vnuk (Holý), 22. Kaká, 24. Holý (Rick), 31. Vitinho (Kaká) – 31. D. Drozd (P. Drozd), 32. Holý (vla.).
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Holý, Rešetár, Vnuk, Knobloch – Rick, Kozár, Kaká, Vitinho – Mikuš, Buchta.
FK Chrudim: Jackson (Špánik) – Koudelka, Slováček, Záruba, D. Drozd – Kubát, Max, André, P. Drozd – Balog, Everton, Formáček.

Utkání začalo velmi opatrně a prvních pět minut se na palubovce prakticky nic nedělo. Pak ale přitlačili domácí a hlavně šance seběhnutého Kaká „zasmrděla“ gólem. Do vedení se Plzeň dostala v 11. minutě, kdy se prakticky z ničeho dostal k míči Vitinho a střelou po zemi zahrál brankáři Jacksonovi na housle. Uběhlo pak jen pouhých 31 vteřin a domácí vedli po nekompromisní ráně Rešetára 2:0. Na nepříznivý průběh zareagoval hostující trenér Alecio oddechovým časem, po němž začali hrát jeho svěřenci power play, jejímž výsledkem však byl jen gól Vnuka přes celé hřiště do prázdné klece.

Bohužel ani po přestávce se obraz hry nezměnil a když po třech odehraných minutách vedli Západočeši již 5:0, bylo jasné, že stejně jako v loňské sezoně ani dnes se Chrudimští vítězství v hale Lokomotiva nedočkají. Přesto to však hráči nezabalili a snažili se porážku alespoň částečně zmírnit. Po několika šancích se ve 31. minutě konečně podařilo překonat brankáře Vahalu Davidu Drozdovi, ale ještě v téže minutě potrestal chybu v rozehrávce Vinitho (6:1). Konečnou podobu výsledku pak dala vlastní branka Holého, která ale tohoto střelce i celou Plzeň ani příliš nemrzela.

Chrudimští se musí z nepříjemné porážky rychle oklepat, již v neděli je totiž čeká první domácí duel letošního ročníku, od 17:00 hodin přivítají v Heřmanově Městci nováčka z Chomutova.

Autor: Radek Pecina

Ohlasy k utkání

Tomáš Koudelka (FK Chrudim): „Do zápasu jsme vstoupili docela dobře, ale bohužel jsme soupeři nabídli dárky, které dokázal využít a o poločase jsme prohrávali vysokým rozdílem. Po pauze jsme přistoupili ke hře v pěti, dokázali jsme vstřelit dvě branky, ale další šance jsme nedokázali využít, a tak je naše prohra bohužel zasloužená.”

Ondřej Vahala (SK Interobal Plzeň): „Jsme moc rádi, že zápas dopadl a proběhl takto. Byli jsme nebezpečnější dopředu, díky čemuž jsme vedli zásluhou slepených gólů. Soupeř pak hrál až do konce power-play, kde jsme si museli dávat pozor a naštěstí se na nás nedotáhli. Máme radost, ale musíme to zase hodit za hlavu, protože nás v pátek čeká další důležitý zápas.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23