Koncovky poločasů přivály první bod Plzni

Úterní první zápas finálové série play off 1. Futsal ligy mezi týmy FK Chrudim a Interobalem Plzeň přinesl vše, co natěšení fanoušci v přeplněné sportovní hale očekávali. Nechyběly krásné i nečekané góly, dramatické situace a samozřejmě ani obrovské emoce. Z prvního finálového bodu se díky úspěšně zvládnutým koncovkám obou poločasů raduje hostující Plzeň, na jejíž palubovce bude také série v pátek pokračovat.

1. Futsal liga, FIN1, 14. 5. 2024, SH Heřmanův Městec

SK Interobal Plzeň

2:3
(1:1)
Branky: 15. Victor, 32. Záruba (P. Drozd) – 20. Kaká (Mikuš), 36. Vitinho (Kaká), 39. Kaká.
FK Chrudim: Victor (Špánik) – Everton, Záruba, André, Vincenzo – Koudelka, David Drozd, Max, Pavel Drozd – Igor, Mareš, Krotil, Stránský.
SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Mikuš, Kozár, Vitinho, Kaká – Holý, Künstner, Rešetár, Vnuk – Rick, Křivánek, Knobloch.

Utkání začalo pěkně od podlahy a hned po 14 vteřinách hry nastřelil André z rozehrávky tyč. Na druhé straně zase podnikl průnik po levém křídle Kaká a míč nasměřoval do boční sítě. Hra měla spád a šance střídala šanci. Nebezpečně vypadala střela Záruby či seběhnutí Davida Drozda, stejně tak ale i brejk Západočechů dvou na jednoho. Na první gól se čekalo do 15. minuty a jeho autor byl hodně nečekaný. Brankář Interobalu Vahala zkusil střelou z poloviny hřiště prověřit svůj protějšek Victora, ten ale chytil míč do „koše“ a okamžitě jej vrátil přes celé hřiště do opuštěné klece. Vahala částečně napravil své zaváhání o minutu později, když nohou vykopl ránu Vincenza. Následně si Západočeši vzali oddechový čas, po němž se vrhli do útoku s cílem vyrovnat. To se jim bohužel povedlo 42 vteřin před sirénou, po rozehraném přímém kopu prostřelil Victora Kaká.

V ochozech bylo možno mimo jiné vidět předsedu SFČR Radka Loba, starostu města Heřmanův Městec Aleše Jiroutka či rekonvalescenta Matěje Slováčka, kteří všichni napjatě očekávali, co přinese druhý poločas. Ten začal akcí Igora, po níž se zjevil ve velké šanci Vincenzo, na druhé straně zase prokázal své umění nejlepší hráč střetnutí Kaká, jehož ránu likvidoval Victor. Postupem času začínala převaha Interobalu narůstat a hned dvakrát se dostal do zakončení Holý. Ve 27. minutě fauloval Victor pronikajícího Vnuka a Kaká dostal příležitost zahrávat penaltu, kterou mu ale chrudimský brankář zneškodnil! Domácí tato situace nakopla a Pavel Drozd prověřil Vahalu dokonce třikrát v krátkém sledu, ten však zůstal nepřekonán. Tedy až do 32. minuty, kdy se Východočechům povedl velký závar, při němž ještě Koudelka a Pavel Drozd neuspěli, Záruba ale vymetl šibenici – 2:1. Hned za minutu však mohlo být zase srovnáno, naštěstí brejk dvou na jednoho zastavil obětavým skluzem Vincenzo.

Plzeňská strana reklamovala ruku a na palubovce propukly emoce, po nichž se na straně Západočechů několikrát v rukou rozhodčího „žlutilo“. Na začátku 36. minuty se po nenápadné akci přesně z úhlu trefil Vitinho a začínalo se od nuly. Schylovalo se k prodloužení, když 67 vteřin před koncem další ranou z dálky otočil skóre Kaká (2:3). Domácí ihned přistoupili ke hře bez brankáře a dočkali se i velké šance na vyrovnání, 12 sekund před koncem však nastřelil Vincenzo jen tyč.

Z prvního bodu v sérii se tak radují Západočeši. Na jejich palubovce v plzeňské hale Lokomotivy bude také v pátek od 19:00 hodin finále pokračovat druhým zápasem.