Je konec. Fatální chyby přinesly třetí porážku

Futsalistům FK Chrudim se podruhé ve finálové sérii play off 1. Futsal ligy zvítězit v Plzni nepodařilo. Přitom opět vyhráli první poločas. Zejména díky neuvěřitelným chybám v obraně v úvodu druhého dějství se však Interobalu podařilo výsledek otočit a přes závěrečnou snahu Východočechů zvítězit. Mistrem České republiky se tak stala Plzeň.

1. Futsal liga, FIN4, 24. 5. 2024, Lokomotiva Plzeň

SK Interobal Plzeň

3:2
(0:1)
Branky: 22. Kaká (Mikuš), 28. Kaká, 30. Vnuk – 19. Záruba, 34. Záruba (D. Drozd).
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Rešetár, Holý, Vnuk, Künstner – Kaká, Vitinho, Kozár, Mikuš – Rick, Knobloch, Křivánek.
FK Chrudim: Victor (Špánik, Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Koudelka, Záruba, David Drozd, Pavel Drozd – Max, Krotil, Stránský.

Za nepříznivého stavu 1:2 na zápasy a s potrestaným trenérem Aleciem pouze na tribuně šli hosté do utkání s jednoznačným cílem zvítězit a vrátit sérii do Heřmanova Městce. Funkce hrajícího trenéra se ujal Max. Od prvních vteřin se oba týmy snažily jít do zakončení, kromě Mikušovy hrozby ale žádné velké brankové příležitosti k vidění nebyly. Postupem času se na palubovce rozehrála taktická partie, v níž soupeři vycházeli ze zajištěné obrany a do šancí protivníka prakticky nepouštěli. V té první opravdu vyložené se zjevil v 16. minutě po ztrátě míče Kaká, gólman Victor však včasným vyběhnutím střelu brazilského útočníka vytěsnil. Stav se tak poprvé měnil až 63 vteřin před první sirénou a gól padl do té správné klece. Záruba totiž na vlastní polovině vypíchl chybnou rozehrávku Interobalu a po sprintu přes půlku hřiště střelou o tyč poprvé rozvlnil síť za Vahalou.

Druhý poločas ale začali aktivněji domácí. Šance Vnuka a Künstnera ještě Victor zneškodnil, po dvou minutách hry však již kapituloval, svoji typickou přízemní střelou se o to postaral Kaká. Navíc Západočeši nepolevovali v náporu a ve 27. minutě měl po dalším zaváhání v obraně loženku Vnuk, Victor opět musel prokazovat své umění.

Za minutu však přišla další minela a tu již Kaká potrestal – 2:1. Chrudimští byli v té době dole, jakoby vypadlí z kolejí. Nastartovat svoji hru se pokusili následnou hrou bez brankáře, v níž mohl po chvíli vyrovnat David Drozd, Vahala však jeho pokus vykopl špičkou boty. A pak vystihl pomalou rozehrávku Vnuk a střelou do prázdné klece přidal třetí gól Interobalu. Hosté se ale nevzdávali, pokračovali v power play a ve 34. minutě dotlačil míč do sítě Záruba. Kontaktní branka dala Východočechům nový impuls, snažili se o vyrovnání a ve 38. minutě k němu byl velmi blízko David Drozd, jeho dorážka šla však těsně vedle. Za pár vteřin se ocitl tento chrudimský šutér v ještě jasnější pozici, z náběhu ale bohužel vysoko přestřelil. Závěrečný nápor už Plzeňští ustáli a mohli se tak radovat ze zisku titulu, třetího ve své historii

Radim Záruba obdržel cenu za nejlepšího střelce play off, David Drozd pak byl oceněn jako nejužitečnější hráč ligy. Nejlepším hráčem vyřazovací části i celého letošního ročníku byl vyhlášen Kaká.

Autor: Radek Pecina (foto: I. Hošková)

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23