Výhra Plzně s pachutí

Pořekadlo „můj dům – můj hrad“ ve finálové sérii 1. Futsal ligy mezi FK Chrudim a Interobalem Plzeň v žádném případě neplatí. I ve třetím zápase se totiž radovali hosté a po výhře 2:1 v Heřmanově Městci získali mistrovský mečbol Západočeši. Bohužel tentokrát se o žádnou oslavu futsalu nejednalo, před zaplněnou sportovní halou se utkání nevydařilo zejména rozhodčím.

1. Futsal liga, FIN3, 20. 5. 2024, SH Heřmanův Městec

SK Interobal Plzeň

1:2
(1:1)
Branky: 10. Igor (Everton) – 16. Kaká (Rešetár), 25. Kaká (pen.)
FK Chrudim: Špánik (Javorski) – Koudelka, Záruba, D. Drozd, P. Drozd – Everton, Igor, André, Vincenzo – Max, Mareš, Krotil, Stránský.
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Künstner, Rešetár, Holý, Vnuk – Mikuš, Vinitho, Kozár, Kaká – Rick, Knobloch, Křivánek.

Před zápasem řešili domácí otázku, kdo se postaví mezi tři tyče místo vykartovaného Victora a důvěru nakonec dostal mladý Michal Špánik. Nutno dodat, že podal velmi dobrý výkon a konečná porážka rozhodně nejde na jeho hlavu.

Hosté začali střetnutí aktivněji a od úvodních minut na nich byla vidět zřejmá snaha střílet z každé pozice. Chrudimští, semknuti v pevném obranném bloku, jim ale povolovali jen pokusy z dálky, naopak sami se snažili vyrážet k rychlým protiútokům. První velká příležitost byla k vidění v 8. minutě, kdy hostující Kaká nastřelil v rozmezí deseti vteřin dvakrát tyč. Východočeši odpověděli o minutu později šancí Vincenza, jeho oblouček však Vahala přečetl. V 10. minutě ale již uhodilo, když po rychlé akci dorazil střílenou přihrávku Evertona do sítě Igor. Za minutu se v krátkém sledu dostali k zakončení Záruba a David Drozd, Vahalu ale nepřekonali.

A do té doby celkem poklidný zápas začínal nabírat „grády“, přibylo ostrých zákroků, emoce se stupňovaly. Po druhém nepotrestaném faulu Brazilce Kaká však uviděl žlutou kartu jen trenér Alecio… V 16. minutě se Západočechům podařilo vyrovnat. Jedovatou střelu Rešetára stačil ještě Špánik vyrazit, u dorážky byl ale nejdříve Kaká. Přes několik dalších příležitostí na obou stranách se do poločasu stav už nezměnil.

Již před přestávkou začali Chrudimští praktikovat hru bez brankáře a s touto variantou pokračovali i po změně stran. Po minutě pak power play mohla přinést své ovoce, Igor ale na zadní tyči nedosáhl na přihrávku Davida Drozda. Ve 25. minutě se na druhé straně dostal do šance Vnuk, Špánik však jeho loženku vyrazil. V následné trmě vrmě plzeňský útočník upadl a k překvapení všech fanoušků východočeského týmu byla nařízena penalta, kterou na rozdíl od prvního zápasu Kaká proměnil – 1:2. Za čtyři minuty mohl opět srovnat stav Vincenzo, jeho pumelice ale jen trefila Vahalu do hlavy. Domácí dál pokračovali v power play, hosté však pozorně bránili a do velkých příležitostí soupeře nepouštěli. Další velké emoce propukly ve 34. minutě po faulu Vnuka zezadu na stojnou nohu Davida Drozda, kdy zákrok opět nebyl oceněn žlutou kartou. Tendenční pískání už neunesl kouč Alecio, doslova mu ruply nervy a uviděl druhou žlutou kartu. Samozřejmě následovala červená, kterou ještě umocnil při odchodu do kabin máchnutím do obličeje rozhodčího.

Dirigování svých spoluhráčů se ujal Max a z této funkce sledoval, jak ve 37. minutě vyrazil Vahala nebezpečnou střelu Andrého. Závěr zápasu se nesl ve znamení faulů, diskuzí a emocí, povětšinou tedy na straně roztrpčeného domácího týmu, žádná další branka ale již nepadla. Z mistrovského mečbolu se tak raduje Plzeň. Domácí futsalisté se přesto dočkali od svých fanoušků zaslouženého potlesku

Čtvrté střetnutí série je na programu v pátek od 18:00 hodin v Plzni a bude jej v přímém přenosu vysílat Česká televize. Nezbývá než věřit, že se Chrudimi ještě jednou povede dobýt halu Lokomotiva a vrátit finále k pátému zápasu do Heřmanova Městce.