Parádní vstup do čtvrtfinálové série

Ve středu začala v heřmanoměstecké sportovní hale pro futsalisty FK Chrudim a FTZS Liberec čtvrtfinálová série letošního play off a domácí si do ní nemohli přát lepší vykročení. Jedenácti brankami svého soupeře přejeli a vedou tak 1:0 na zápasy.

1. Futsal liga, 1. čtvrtfinále, 22. 3. 2023, Heřmanův Městec

FTZS Liberec

11:2
(4:0)
Branky: 12. Radovanovič (Pett), 16. Everton (Koudelka), 19. Pett (D. Drozd), 20. D. Drozd (Pett), 22. Radovanovič (Dudu), 28. P. Drozd (Pett), 30. Mareš (Slováček), 30. Torres, 33. Everton (Torres), 34. D. Drozd (Everton), 40. Pett (Mareš) – 32. Patrman (Zounek), 39. Žoček (Daněk).
FK Chrudim: Dudu (37. Javorski) – Doša, Slováček, Pett, Torres – Everton, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd – Radovanovič, Mareš, Balog, Šejvl.
FTZS Liberec: Dlask (33. Ministr) – Žampa, Daněk, Žoček, M. Bína – Šíma, Šťovíček, Patrman, Zounek.

Oběma celkům nemohl do střetnutí nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám jeden hráč, na straně domácích Jaroslav Kubát a na straně soupeře Pavel Bína. Do utkání šli Chrudimští v roli jasného favorita, když třeba sázková kancelář Tipsport vypsala na jejich vítězství kurz pouhých 1,01. A podle předpovědí se také zápas vyvíjel. Domácí začali náporem a hned ve 2. minutě nastřelil Slováček tyč, v 5. minutě vytěsnil brankář Dlask krásnou ránu Davida Drozda ramenem a o tři minuty později zase vyrazil do šibenice mířící pokus jeho bratra Pavla. Liberečtí se prezentovali tvrdou obranou, výborně bránili, a přestože skoro nebyli na míči, celkem v poklidu udržovali bezgólový stav.

V 9. minutě se dokonce mohli dostat do vedení, když se po Torresově zaváhání řítil sám na brankáře Duda Marek Bína, míč však nasměřoval těsně mimo pravou tyč. Do zaslouženého vedení se domácí dostali až na začátku 12. minuty, kdy se jim poprvé podařilo rozebrat obranný val soupeře a nahrávku Petta zakončoval do poloprázdné klece Radovanovič. Za dvě minuty ale opět zahrozili Severočeši, kdy krásná pumelice Šťovíčka orazítkovala břevno. V 15. minutě se dostal ke své typické střele Everton a za pomoci tyče zvýšil na 2:0. V samém závěru první půle pak domácí roztočili na polovině Severočechů kolotoč, jehož výsledkem byly po spolupráci dvojice Pett – David Drozd další dvě branky.

Převaha Chrudimi pokračovala i po změně stran. Hned z prvního útoku nastřelil brankovou konstrukci Torres a ve 22. minutě po výhozu Duda zvyšoval Radovanovič již na 5:0. Bohužel pak se hra trochu přiostřila, na palubovce přibylo tvrdších zákroků a emocí a skóre se mohlo měnit až po dalších pěti minutách, pokus Baloga ale zneškodnil Dlask a střela Doši skončila na břevně. Šestý úspěch tak přišel ve 28. minutě, kdy se přesnou ranou k tyči prosadil Pavel Drozd.

Unavení hosté odpadli a v krátkém sledu po brankách Mareše a Torrese prohrávali již 8:0. Liberecký kouč si vzal oddechový čas, který jeho svěřence trochu nastartoval a po němž se podařilo poprvé překonat Duda Patrmanovi. Ve 33. minutě se však podruhé v zápase prosadil Everton a kýženou desátou branku přidal o chvíli později David Drozd (10:1). Střetnutí se dohrávalo za naprosté dominance vítězů a oběma týmům se v jeho závěru podařilo vstřelit ještě po jednom gólu.

Chrudimští se tak mohou radovat z prvního bodu v sérii, která pokračuje druhým zápasem v neděli 26. března v Liberci.

Ohlasy k utkání

Matěj Slováček (FK Chrudim): „Měli jsme na Liberec nachystanou taktiku, věděli jsme, jak budou hrát a co my chceme hrát. Ze začátku měli hosté hodně sil, tak nás dobře pressoval, ale my jsme si s tím docela dobře dokázali poradit a vytvářeli si šance. Ty jsme ale bohužel dlouho neproměňovali, ale po prvním gólu byl zápas v naší režii. Pak už jsme si i vyzkoušeli nové věci a dotáhli zápas do vítězství."

Jakub Dlask (FTZS Liberec): „Chrudim byla lépe připravená na naše napadání. V druhém poločase jsme jim zápas ulehčili zbytečnými chybami na vlastní půlce. Musíme tento zápas hodit za hlavu a už se soustředit na nedělní zápas.”

1. čtvrtfinále - FK Chrudim : FTZS Liberec 22.3.2023

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23