Před zraky Trpišovského a Zelenky vydařená generálka na LM

Futsalisté Chrudimi se parádně naladili na nadcházející týden, v němž odehrají v kazašském městě Almaty Elite round Ligy mistrů. V dohrávce devátého kola 1. Futsal ligy rozstříleli svého libereckého hostitele vysoko 12:1, na čemž se pěti góly výrazně podílel Brazilec Capinha.

1. Futsal liga, 9. kolo, 19. 11. 2022,

FTZS Liberec

1:12
(0:8)
23. Balog (vla.) – 3. Slováček, 7. Doša, 8. Everton (Torres), 8. Jelínek (vla.), 11. David (Slováček), 12. Torres (Radovanovič), 14. Everton (Torres), 18. Jelínek (vla.), 35. Capinha (David), 37. Capinha (David), 37. Capinha (Koudelka), 38. Capinha (David)
FTZS Liberec: Masařík (Dlask) – Knejzlík, Novotný, Bína Marek, Žoček, Jelínek, Žampa, Daněk, Kazda, Bína Pavel, Bialek
FK Chrudim: Dudu – Javorski, Everton, Kubát, Koudelka, Drozd Pavel, Drozd David, Doša, Šejvl, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček, Capinnha

Zápas ve slušně zaplněných ochozech volejbalové Dukly Liberec sledoval autobus cca desetiletých fotbalistů z Kempu Luďka Zelenky, který se pro děti konal o prodlouženém víkendu v nedalekém Českém Dubu. Na druhý poločas pak do haly zavítal i sám pořadatel kempu, bývalý prvoligový fotbalista a nyní sportovní moderátor České televize Luděk Zelenka, a to dokonce s trenérem pražské Slavie Jindřichem Trpišovským! A Chrudimští jim předvedli parádní podívanou.

Po úvodním oťukávání otevřel skóre na začátku 3. minuty Slováček, když vypíchl míč Jelínkovi a tváří v tvář nedal brankáři Masaříkovi šanci. Takřka hned po rozehrávce však mohlo být vyrovnáno, po pěkném seběhnutí ale neusměrnil míč mezi tři tyče Pavel Bína. V sedmé minutě již hosté vedli o dva góly. Střelu Radovanoviče stačil Masařík jen vyrazit a pro nabíhajícího Došu nebyl problém uklidit míč do sítě. O minutu později to pak již bylo 0:3, z velkého úhlu a levačkou se prosadil Everton. Liberečtí takový průběh vůbec nečekali, byli jak opařeni a po dalších 26 vteřinách inkasovali čtvrtý direkt po střele Capinhy. V polovině prvního poločasu pak již svítil po pokusu Davida Drozda na ukazovateli skóre stav 0:5, a když pak přidal ve 12. minutě šestý úspěch úřadujících mistrů České republiky Torres, musel si vzít domácí trenér Vrabec oddechový čas. Jenže ani ten brankostroj Východočechů nezastavil a po gólech Evertona a vlastence Jelínka (střílel David Drozd) skončil první poločas neskutečných 0:8! A nutno zdůraznit, že pro domácí ještě milosrdných…

Po změně stran hosté prostřídali sestavu a brzy také dovolili Liberci vsítit čestný úspěch, když si střelu Pavla Bíny srazil do vlastní sítě Balog. Jinak se ale zápas dál odvíjel v režii favorita, jen zakončení pokulhávalo. Domácí tak ucítili šanci na ještě větší korekci nepříznivého stavu a několikrát nebezpečně zahrozili, ale jak Dudu, tak později vystřídavší Javorski jim znovu rozvlnit síť nedovolili. Od 32. minuty pak začali hrát svěřenci trenéra Condeho power play, v níž se střelecky zaskvěl Capinha, který po podobných akcích a nahrávkách převážně Davida Drozda vsítil při hře bez gólmana čtyři branky a tím završil vítězství svého týmu na konečných 12:1.

9. kolo 1. Futsal ligy: FTZS LIBEREC - FK Chrudim

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23