Liberec vyřazen, postupujeme do semifinále!

Žádné komplikace nepřipustili futsalisté FK Chrudim ve čtvrtfinále play off 1. Futsal ligy v sérii s FTZS Liberec a po domácí výhře 5:1 postupují do semifinále v nejkratším možném termínu. Severočeši sice kousali, ale na zdramatizování série prostě neměli.

1. Futsal liga, 3. čtvrtfinále, 1. 4. 2023, SH Heřmanův Městec

FK Chrudim

FTZS Liberec

5:1
(2:1)
Branky: 10. Balog (Pett), 20. Koudelka (Pett), 21. D. Drozd (Dudu), 38. Torres (Doša), 39. Pett (Torres) – 17. Vyčítal (Jelínek)
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Doša, Pett, Torres, Radovanovič – Koudelka, David Drozd, Max, Pavel Drozd – Mareš, Balog, Slováček
FTZS Liberec: Masařík (Dlask) – Krejzlík, Daněk, Vyčítal, M. Bína – P. Bína, Jelínek, Zounek, Šťovíček, Žoček, Žampa

Komentář

Bez zraněného Evertona, zato s velkou chutí sérii ukončit se vrhli Chrudimští do zápasu a již po půlminutě hry zahrávali nebezpečně vypadající nepřímý volný kop, ze kterého ale neuhodilo.

Ve 4. minutě se pak otřela pohotová střela Davida Drozda o tyč. Když se již zdálo, že se nápor domácích otupil a hra se začínala vyrovnávat, přišla na konci 10. minuty rychlá kombinační akce, na jejímž konci zakončoval nahrávku Petta z první Balog – 1:0. Odpovědí soupeře na inkasovaný gól byl jeho nápor, který mohl ukončit po dvou minutách Torres, který však sám před brankářem Masaříkem namířil míč obloučkem do břevna, od nějž se odrazil těsně před brankovou čáru a následně jej již Liberečtí odehráli do bezpečí. Od 14. minuty měli Severočeši, hrající opět na hranici povolené tvrdosti, někdy i za ní, pět akumulovaných faulů a atmosféra na palubovce začala pěkně jiskřit. Navíc si v té době Liberec vytvořil tlak a trenér Conde si musel vzít oddechový čas. Krátce po rozehrání mohl přidat druhý úspěch Pett, dokonce Minaříka i překonal, ale k radosti mu chyběla trocha štěstíčka. Na druhé straně měl o chvíli později vyrovnání na své sálovce Žoček, gólman Dudu však vytasil parádní zákrok. V 17. minutě už ale ani on nezabránil v cestě do sítě tečované střele Vyčítala a bylo vyrovnáno. Inkasovaná branka domácí probrala, opět převzali otěže hry, Max však nastřelil pouze tyč a pokus Petta šel těsně vedle. Velmi „plodná“ pak byla poslední minuta prvního poločasu. Nejprve zneškodnil Dudu brejk Daňka, aby z protiútoku uklidil míč po rychlé akci a přihrávce Petta do sítě Koudelka (2:1). Sedmnáct vteřin před sirénou pak ještě kopal po šestém faulu Liberce prodlouženou penaltu Max, Masařík mu ji ale chytil.

Vstup do druhé půle měli Chrudimští po výživné poradě v kabině famózní a hned po dvaceti vteřinách hry zvýšil na 3:1 David Drozd. V dalším průběhu jezdily oba týmy naplno, nechyběly emoce, šance, kontroverzní zákroky, takže divákům se muselo utkání líbit. Ve 25. minutě mohl přidat čtvrtý úspěch po další rychlé akci Pett, gólovou střelu do poloprázdné klece mu však vykopl jeden z obránců. O tři minuty později měla lednová posila Východočechů ještě větší příležitost ke skórování, přes celé hřiště ale opuštěnou branku těsně minul. V té době již Liberečtí zkoušeli power play, kterou však zvládali svěřenci trenéra Condeho bez větších problémů. Ve 35. minutě mohl definitivně stvrdit postup Pavel Drozd, ve skluzu ale nenasměroval míč přesně. To se povedlo až tři minuty před koncem po Došově vysunutí Torresovi – 4:1. Chvíli nato uviděl po likvidačním faulu na Davida Drozda červenou kartu Žoček a bylo rozhodnuto. V závěru ještě zužitkoval přesilovku zřejmě nejlepší hráč zápasu Pett a Chrudimští se tak mohli radovat z postupu.

V semifinále je čeká třetí tým základní části - Slavia Praha. Série se odehraje až po reprezentační pauze a případných všech pět vzájemných duelů se musí sehrát mezi 24. dubnem až 8. květnem. O přesných termínech vás samozřejmě budeme informovat.