Z Liberce s druhým bodem a čistým kontem k tomu

Futsalisté FK Chrudim neponechali nic náhodě a po sympatickém výkonu zvítězili v neděli večer ve druhém zápase čtvrtfinálové série play off na palubovce FTZS Liberec 3:0. Připsali si tak druhý bod a při vedení 2:0 na utkání mohou již v sobotu sérii ukončit.

1. Futsal liga, 2. čtvrtfinále, 26. 3. 2023, SH Dukla Liberec

FTZS Liberec

0:3
(0:2)
Branky: 11. D. Drozd (P. Drozd), 13. Mareš (D. Drozd), 27. P. Drozd.
FTZS Liberec: Vogt – Knejzlík, Vyčítal, M. Bína, Daněk – P. Bína, Jelínek, Šťovíček, Zounek, Benek, Žoček
FK Chrudim: Dudu – Koudelka, Everton, D. Drozd, P. Drozd – Slováček, Doša, Torres, Capinha, Mareš, Kubát, Radovanovič, Balog

Zápas nezačal pro Chrudimské šťastně, když byl již ve 25 vteřině bolestivě faulován Everton a i přes práci zdravotníka Filipa Kasala se již do hry nevrátil. Jinak bylo střetnutí v úvodu opatrné a první vážnější šance přišla až v 6. minutě, osamocený domácí Daněk ale netrefil v dobré pozici branku. Východočeši se z počátku překvapivě k ohrožení libereckého gólmana Vogta nedostávali, zato hned z první vážnější příležitosti udeřili. Na konci 11. minuty si v brankovém území vyměnili míč sourozenci Drozdovi a David otevřel skóre.

(autorka fotografií: Michaela Halíková)

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. O necelé dvě minuty později se střelec úvodní branky proměnil v nahrávače a jeho akci zakončil pohotově z první nestárnoucí Mareš – 0:2. Slovo „nestárnoucí“ je potřeba vypíchnout, když si uvědomíme, že Roman oslavil před dvěma týdny 48. narozeniny!

O chvíli později mohl snížit na druhé straně Žoček, ale nejprve zařízení netrefil a poté zneškodnil jeho trestný kop gólman Dudu. Protože se rozhodně nehrálo v rukavičkách a zejména domácí nešli pro ostrý zákrok daleko, byly oba celky od 16. minuty pod hrozbou šestého akumulovaného faulu a tím i prodloužené penalty. V divoké 19. minutě nejprve netrefil ve slibné pozici branku Zounek, aby hned z protiútoku Pavel Drozd posadil míč na břevno liberecké svatyně. 28 vteřin před první sirénou pak po faulu na Davida Drozda zahrávali hosté prodlouženou penaltu, ale Capinhovu střelu Vogt vyrazil nohou.

Druhá půle začala náporem Chrudimi a brzy měl na své sálovce třetí gól Doša, střelu do prázdné mu ale na poslední chvíli vyrazil Knejzlík. Liberec na dění na palubovce zareagoval hrou bez brankáře a potrestat jej za to mohl ve 24. minutě Radovanovič, v gólové radosti mu však stála tyč. Další loženku pak chytil o minutu později Torresovi již opět v kleci stojící Vogt. Z protiútoku se zase vyznamenal při ráně Zounka Dudu. Zasloužené třetí branky se Chrudimští dočkali ve 27. minutě, kdy rychlé naběhnutí zakončil bezchybnou střelou Pavel Drozd. Liberec dál pokračoval s hrou na hranici tvrdosti a po faulu na Koudelku vypukly na hřišti emoce, které ale sudí utlumil žlutými kartami, kupodivu pouze na straně hostů! Když se již opět hrálo, měli Východočeši hru pod kontrolou a ve 35. minutě nastřelil Pavel Drozd brankovou konstrukci, aby po chvíli tentýž hráč při další liberecké hře bez gólmana netrefil přes celé hřiště prázdnou klec. Aby hosté eliminovali závěrečné domácí snažení, začali hrát v posledních třech minutách také bez gólmana, takže k vidění byla stálá power play, která se střídala podle toho, který tým byl zrovna na míči. Když pak šance Capinhy a Koudelky zneškodnil Vogt, skóre se již nezměnilo.

Chrudimští tak vedou ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězství již 2:0 na zápasy a první postupový mečbol budou mít tuto sobotu. Třetí utkání začíná v 19:00 hodin v heřmanoměstecké sportovní hale.

Autor článku: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23